Sayt test rejimida ishlamoqda

DINAMIK QATORLAR

Safar maqsadlari bo`yicha chet elga ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolarining taqsimlanishi

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2012
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)1279.01432.1100.0100.047.252.8
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik127.7130.910.09.149.450.6
Davolanish15.719.21.21.445.055.0
Qarindoshlarni yo'qlash1050.01097.282.176.648.951.1
O`qish12.720.41.01.438.361.7
Xizmat yuzasidan50.7146.24.010.225.874.2
Tijorat maqsadida22.118.21.71.354.945.1

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2013
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)1438.21707.2100.0100.045.754.3
Turistik159.6199.611.111.744.455.6
Davolanish16.217.81.11.047.752.3
Qarindoshlarni yo'qlash1175.41279.881.775.047.952.1
O`qish12.821.90.91.336.963.1
Xizmat yuzasidan53.5168.43.79.924.175.9
Tijorat maqsadida20.719.71.51.151.348.7

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2014
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)1185.31600.6100.0100.042.557.5
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik163.2194.713.812.245.654.4
Davolanish14.314.91.20.949.051.0
Qarindoshlarni yo'qlash928.11146.378.371.644.755.3
O`qish12.521.71.11.436.663.4
Xizmat yuzasidan53.6203.14.512.720.979.1
Tijorat maqsadida13.619.91.11.240.659.4

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2015
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)1432.92071.4100.0100.040.959.1
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik158.0170.811.08.248.052.0
Davolanish14.814.61.00.750.349.7
Qarindoshlarni yo'qlash1182.21619.182.578.242.257.8
O`qish12.623.80.91.134.665.4
Xizmat yuzasidan57.6225.34.010.920.479.6
Tijorat maqsadida7.817.80.50.930.569.5

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2016
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)1567.42280.4100.0100.040.759.3
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik148.9145.89.56.450.549.5
Davolanish18.117.71.20.850.649.4
Qarindoshlarni yo'qlash1319.01827.684.280.141.958.1
O`qish13.327.10.81.232.967.1
Xizmat yuzasidan58.8239.23.710.519.780.3
Tijorat maqsadida9.323.00.61.028.871.2

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2017
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)2186.92995.6100.0100.042.757.8
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik176.5184.58.16.248.951.1
Davolanish17.014.90.80.553.346.7
Qarindoshlarni yo'qlash1899.42459.586.982.143.656.4
O`qish12.326.90.60.931.468.6
Xizmat yuzasidan73.0288.73.39.620.279.8
Tijorat maqsadida8.621.00.40.729.170.9

Ming kishi jamiga nisbatan foizda jinsiga bo`yicha taqsimlanishi, foizda
ayollar erkaklar ayollar erkaklar ayollar erkaklar
2018
Jami ketgan O`zbekiston Respublikasi fuqarolari (tashrif buyuruvchilar)4385.84209.0100.0100.051.049.0
Shu jumladan safar maqsadlari bo`yicha:
Turistik194.1210.34.45.048.052.0
Davolanish31.626.50.70.654.445.6
Qarindoshlarni yo'qlash4132.43836.194.291.151.948.1
O`qish17.732.90.40.835.065.0
Xizmat yuzasidan10.0103.20.22.58.891.2
Tijorat maqsadida